Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Huliyappa

Volám sa Huliyappa, som deviatak v škole Loyola a pochádzam z chudobnej a odľahlej dediny zvanej Hulugunchi. Keď som bol dieťaťom, mojou dennou rutinou bolo skoré vstávanie a pasenie kráv a byvolov. Do školy som nechodil.

Moji rodičia boli veľmi chudobní a prežívali sme zo dňa na deň z toho, čo ako nádenníci zarobili. Každý deň som vídaval dvoch chlapcov, ako chodia do školy a aj ja som túžil chodiť do školy. No keď som prosil moju mamu, aby ma poslala do školy, odmietla, lebo som bol pre ňu zdrojom príjmu. A tak mi nezostávalo nič, len snívať, že jedného dňa budem môcť aj ja chodiť do školy a splniť si svoje túžby.

Raz prišli k nám do dediny jezuiti, páter Eric a Joseph a prehovárali rodičov, aby poslali svoje deti do školy. Ja som sa tiež prihlásil, s tým, že by som rád išiel do školy. Školskú dochádzku som začal v štátnej škole v dedine Pannur, kde vyučovanie prebiehalo v štátnom jazyku kannada. Veľmi som sa z toho tešil. Prvé tri ročníky som chodil do školy v Pannure a potom som prešiel do školy Loyola, kde vyučovanie prebiehalo v anglickom jazyku. Hoci angličtina bola pre mňa zo začiatku veľmi ťažká, snažil som sa s pátrami hovoriť len po anglicky. Moja snaha a veľká podpora zo snahy pátrov nevyšla nazmar a teraz už čítam, píšem a plynule rozprávam po anglicky. Sám som prekvapený, že ten chlapček, ktorý pásol kravy a nemal žiadne šance a prístup k vzdelaniu, teraz nielen že je v deviatom ročníku, ale aj plynule hovorí po anglicky.

Mojim snom je dosiahnuť vyššie vzdelanie a pracovať pre moju vlasť, preto by som najradšej robil v armáde alebo v sfére obrany. Som veľmi vďačný pátrom za tú úžasnú šancu, ktorú mi v živote poskytli.