Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Sachin

Moje meno je Sachin a pochádzam z dediny Gorebal. Keď som bol malý, nerád som sa učil a mama ma musela do učenia nútiť.

Najprv som študoval vo vzdelávacom inštitúte Siddaganga v Tumkure, kde sme sa neučili angličtinu, no veľmi som túžil naučiť sa po anglicky. Keď som to spomenul mojej mame, začala v okolí hľadať letnú školu angličtiny, no žiaľ nenašla žiadnu, ktorú by sme si mohli finančne dovoliť. Popri tom, ako hľadala, dopočula sa o škole Loyola, ktorá poskytuje kvalitné vzdelávanie chudobným deťom.

Tak som spolu s mamou išiel za pátrom Ericom a požiadal ho o prijatie do školy Loyola. Vzali ma do deviateho ročníka. V tej dobe som vôbec nevedel po anglicky. Pátri a Eric a Maxim predstavovali obraz Boha v mojom živote, vždy ochotní pomôcť. Napriek všetkému bolo pre mňa vzdelávanie v angličtine dosť ťažké a uvažoval som o tom, že prestanem chodiť do školy, no páter Maxim ma povzbudil a povedal mi, že keď sa budem snažiť, že to zvládnem, tak som zotrval.

Bol som najslabším žiakom v triede, no vďaka snahe mojej mamy a podpore pátra Maxima som sa zlepšil a počas záverečných skúšok v 10-tom ročníku som dosiahol hodnotenie 71%. Moju obrovskú radosť pokazila správa o tom, že práve v deň, kedy som sa dozvedel výsledok skúšok, môj otec zomrel.

V ďalšom vzdelávaní som pokračoval v škole Loyola, na univerzitnej prípravke. Vybral som si vedný odbor a momentálne sa pripravujem na záverečné skúšky. Verím, že uspejem.

Za posledné 4 roky bola táto vzdelávacia inštitúcia pre mňa požehnaním. Objavil som v sebe veľa skrytých talentov, obzvlášť talent na spev. Zapojil som sa do speváckej súťaže zvanej Gazale a postupne som sa prebojoval až do štátneho kola.

Rád by som si splnil svoj sen, o ktorom snívam už od detstva, a to stať sa inžinierom. Som si istý, že s požehnaním pátrov a s pomocou mojej mamy sa mi to raz podarí. Prosím pána Boha, aby požehnal túto vzdelávaciu inštitúciu, a aby tu ešte mnoho ďalších detí mohlo dosiahnuť dobré vzdelanie.