Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Hanumanthi

Volám sa Hanumanthi a pochádzam z indickej dedinky Umli Hosur. Som najstaršou zo štyroch detí. Už od detstva som chodila spolu s rodičmi na miesta, kde oni pracovali. Keď som trošku vyrástla, začala som aj ja pracovať na poliach a tiež som pásla kravy.

Raz prišiel k nám do dediny páter Eric a vyzýval rodičov, aby poslali svoje deti do školy, že on im zabezpečí vzdelanie. Dovtedy som nemala žiadne sny ani ambície. Predstavovala som si, že svoj život prežijem ako chudobná nevzdelaná žena, ktorá bude nútená pracovať ako nádenníčka. No vďaka pátrovi Ericovi som začala chodiť do školy a prvé štyri ročníky som chodila do rôznych škôl, kde vyučovanie prebiehalo v našom oficiálnom jazyku kannada. V piatom ročníku som zatúžila naučiť sa anglicky a chodiť na školu s vyučovacím jazykom anglickým. Keď som to povedala jednej mojej učiteľke, odradila ma s tým, že keďže som sa doteraz po anglicky neučila, bolo by pre mňa ťažké prejsť na školu, kde výučba prebieha v anglickom jazyku. No v siedmom ročníku moja túžba vzrástla a podelila som sa s ňou s pátrom Ericom, keď som ho stretla, no on tiež povedal, že by to bolo pre mňa príliš zložité. Keďže som nástojila a sľúbila, že som ochotná sa veľmi snažiť a všetko dobehnúť, páter Eric súhlasil a prijal ma do školy Loyola do ôsmeho ročníka, kam som mala chodiť spolu s deťmi, ktoré sa učili anglicky od prvého ročníka. Zo začiatku som mala naozaj veľké problémy, keďže som nič nerozumela a moji ostatní spolužiaci nemali problém v angličtine komunikovať. Bol to veľký boj, veľmi som sa snažila, dlho som sa učievala a myslím, že môžem povedať, že postupne som ten boj vyhrala a priblížila sa tak k splneniu môjho sna.

Dokonca aj moje talenty o ktorých som dovtedy nevedela, vyplávali na povrch. Mojou túžbou je byť príkladom pre ľudí z mojej dediny. Momentálne som v druhom ročníku univerzitnej prípravky a môžem povedať, že moja angličtina je veľmi dobrá. To je niečo, o čom som ani len nesnívala, keď som bola dieťaťom. Keď rozmýšľam nad svojim detstvom uvedomím si, akou veľkou zmenou som v živote prešla. Pochopila som, že Boh ma spravil svojim nástrojom na to, aby som osvietila ľudí z mojej dediny, a aby cezo mňa pochopili, aké je vzdelanie v živote dôležité.

V škole Loyola som sa naučila nesmierne veľa a som vďačná všetkým, ktorí mi pomohli dostať sa takto ďaleko v mojom živote.