Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Navya

Volám sa Navya a momentálne študujem druhý ročník univerzitnej prípravky vo vednom odbore. No nie vždy to v mojom živote vyzeralo, že to dotiahnem takto ďaleko.

Mám jednu sestru. Moji rodičia túžili, aby sme sa vzdelávali a mali sa v živote lepšie ako sa mali oni. Preto ma spolu so sestrou poslali do lepšej školy, ako bola tá v našej dedine, no museli sme bývať na internáte. Prvé dva ročníky sme študovali tam, no keďže naši rodičia nemali peniaze, aby nás mohli ďalej podporovať, poslali nás k našim starým rodičom a oni sami odišli do väčšieho mesta hľadať si prácu.  No môj otec náhle zomrel a moja mama bola zúfalá a jej sen o zabezpečení vzdelania pre nás sa rozplynul. Smrť môjho otca bola pre mňa veľkou stratou a šokom, z ktorého som sa dlho nevedela spamätať. Môj starý otec sa rozhodol, že sa postará o naše vzdelávanie. Taktiež moja mama tvrdo pracovala, aby nás mohla znovu poslať do školy. A tak sme nejako ukončili prvých päť ročníkov.

Po ukončení piateho ročníka prišiel k nám do dediny páter Eric a ponúkol nám šancu ísť sa vzdelávať do školy Loyola. Tým sa začala nová etapa v mojom živote, ktorá mi umožnila začať snívať o veľkých veciach v mojom živote.

Keď som prišla do školy Loyola, vôbec som nevedela po anglicky, no teraz nemám problém hovoriť pred publikom v angličtine. Dokonca vo mne moji učitelia objavili rôzne talenty, ktoré mám možnosť rozvíjať. Rada sa zapájam do športových, kultúrnych a voľno-časových aktivít. Veľmi si cením individuálny prístup, ktorý sa v tejto škole uplatňuje. Sami učitelia robia viac, ako musia, len aby zabezpečili lepšiu budúcnosť svojim žiakom a študentom.

Som vďačná za túto šancu, ktorú som dostala. Veľmi rada sa učím nové veci a snažím sa, aby som mala čo najlepšie výsledky. Rada by som sa stala očnou lekárkou a otvorila veľkú nemocnicu pre chudobných ľudí v oblasti, odkiaľ pochádzam.

Moja vďaka patrí všetkým, ktorí mi pomohli, všetkým, ktorí mi ukázali, že ja som rovnocenná s ostatnými ľuďmi a dnes som pripravená bojovať proti kastovníckej diskriminácii, aby už žiadne dieťa nemuselo odísť zo školy kvôli útlaku a potupe.