Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Husenamma

Volám sa Husenamma a študujem v prvom ročníku univerzitnej prípravky. Moji rodičia sú negramotní a teda ani ja som veľa o vzdelávaní nevedela. Preto je pre mňa prekvapením, keď vidím, ako ďaleko v štúdiu som to dotiahla. Keď som bola malá, nezaujímala ma škola, musela som pomáhať mojim rodičom na poliach a tiež som pásla kravy.

Jedného dňa prišli do našej dediny pátri Maxim, Eric a Joseph a volali deti do školy. A tak ma moji rodičia poslali do školy. V škole som našla deti z rôznych dedín, ktoré tiež nevedeli nič o vzdelávaní. Keď som videla učiteľov, kňazov, rehoľné sestry a policajtov v meste, rozhodla som sa, že sa stanem lekárkou.

Zo začiatku som sa neučila príliš rada, ale v treťom ročníku som si uvedomila, aké je vzdelanie pre život dôležité, a tak som sa začala učiť svedomitejšie. Najprv som študovala v štátnom jazyku kannada, no neskôr som prišla do školy Loyola, kde som začala študovať v anglickom jazyku. Zo začiatku to bolo zložité, keďže som sa predtým anglický jazyk neučila a moji spolužiaci všetci anglicky už hovorili. No moji učitelia boli veľmi chápaví, ústretoví a milí, veľmi ma motivovali a pomohli mi.

Myslím, že som talentovaná, Boh mi dal veľa talentov, no uvedomila som si to až v škole Loyola. Dovtedy boli moje talenty skryté, ani som si nemyslela, že by som a mohla vyjsť na javisko. Dnes bez strachu a trémy vyjdem na javisko, a to len a len vďaka pátrom Ericovi a Maximovi.

V ôsmom, deviatom a desiatom ročníku som mala veľmi dobré známky a tak som teraz v prvom ročníku univerzitnej prípravky. Moji rodičia vďaka môjmu vzdelaniu a zmene v mojom správaní pochopili dôležitosť vzdelávania a dnes povzbudzujú iných rodičov, aby poslali svoje deti do škôl. Myslím, že môžem povedať, že som v mojich rodičoch a ostatných dedinčanoch zasiala semienko pozitívneho vnímania vzdelávania.

Myslím, že vďaka kvalitnému vzdelaniu, ktorého sa mi v škole Loyola dostalo, si budem môcť splniť svoj sen a jedného dňa sa stať lekárkou.