Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Deti, ktoré hľadajú sponzora

14 detí
1 2
Pohlavie
Ročník
Vek od do
Mallappa

Mallappa Chlapec, 14 rokov

Mallappa je veľmi spoločenský. Prekonal detskú obrnu a kvôli svojmu hendikepu býva v rehabilitačnom centre Nava Jeevana. Ani jeho reč nie je čistá. Jeho rodičia odišli ďaleko za prácou.

Mallappa sa rád venuje záhradničeniu a jedného dňa sa túži stať policajtom. Kto mu chce pomôcť ísť si za svojim snom?

Bhagyashree

Bhagyashree Dievča, 12 rokov

Bhagyashree je polosirota. Otec jej zomrel a mama sa sama snaží postarať o svoje 3 dcéry. Pracuje ako nádenná robotníčka, čiže jej príjem je nielen nízky, ale aj neistý. Bhagyashree je najstaršia z dievčat, jej dve sestry sú od nej mladšie.

Bhagyashree je tiché dievča. Je to dobrá žiačka, ktorá tvrdo na sebe pracuje. Veľmi pekne tancuje. Doma pomáha mame s varením.

Bhagyashree túži po tom, aby mohla ďalej študovať a jedného dňa sa stať učiteľkou, aby potom ona mohla odovzdávať vedomosti. Kto jej pomôže?

Adarsh

Adarsh Chlapec, 12 rokov

Adarsh je úprimný, veselý a šikovný chlapec. V škole je učí veľmi dobre. Je dobrý tanečník. Pochádza z chudobnej rodiny. Jeho rodina je chudobná. Jeho otec pracuje ako nádenný robotník. Jeho mama je žena v domácnosti.

Adarsh rád hráva kriket. Jeho najobľúbenejším predmetom je matematika. Keď raz vyrastie, túži sa stať inžinierom. Pomôžete mu na ceste za jeho snom?

Ramya

Ramya Dievča, 16 rokov

Ramya je slepá ako aj jej brat Mahanthesh. Ich otec má problém s pečeňou a nie je zdravotne schopný pracovať, iba mama chodí pracovať ako nádenná robotníčka. Ich ďalší brat má dieru na srdci. Ešte majú jednu zdravú sestru.

Kvôli svojmu hendikepu sa Ramya učí priamo v domove, kde býva so svojim bratom Mahantheshom. Učenie jej však ide veľmi slabo. Napriek tomu sa túži stať učiteľkou. Vo voľnom čase si Ramya rada spieva.

Možno už len rok bude Ramya bývať v domove, keďže končí základnú školu. Aby tam však mohla bývať, potrebuje pomoc.

 

Virupakshappa

Virupakshappa Chlapec, 15 rokov

Virupakshappa je slepý, no aktívny chlapec. V škole sa snaží dosahovať dobré výsledky, aby sa mohol mať lepšie ako jeho chudobní rodičia. Kvôli svojmu hendikepu nie je schopný chodiť do miestnej školy, no učí sa v domove, kde býva. Je už v posledno ročníku základnej školy, čiže v domove bude možno už len rok. Jeho najobľúbenejším predmetom je jazyk hindi. Vo voľnom čase rád pracuje na počítači.

Jeho otec je holič a mama kozmetička. Rodinný príjem je nízky. Virupakshappa má jedného brata.

Virupakshappa sa túži stať učiteľom. Aby si mohol dokončiť základnú školu v domove, kde býva, potrebuje pomoc. Už asi len rok bude v programe. Kto sa chce stať jeho dobrodincom?

Eresh

Eresh Chlapec, 15 rokov

Slepý Eresh je tichý chlapec. Jeho otec je alkoholik a tak sa mama aj s jeho bratom starajú o živobytie pre rodinu. Pracujú ako nádenní robotníci, čiže ich príjem je nízky a neistý. Eresh má ešte 3 sestry.

Eresh sa učí priamo v domove. Po dokončení základnej školskej dochádzky pravdepodobne z domova odíde, čiže už asi len rok bude v programe. Najradšej má spoločenské vedy. Rád počúva hudbu. Jedného dňa by sa rád stal zamestnancom železníc a ohlasoval príchod vlakov.

Aby mohol Eresh zostať v domove potrebuje pomoc. Kto mu otvorí svoje srdce?

 

J.D. Gagan Kumar

J.D. Gagan Kumar Chlapec, 14 rokov

Gagan Kumar žije so zdravotným hendikepom. Má poruchu pohybu. Popri tom sa tak veľmi potí, že doslova z neho "tečie" a on sa za to hanbí pred ľuďmi. Gagan Kumar je jedináčik. Jeho otec zomrel. Jeho mama pracuje na poliach iných ako nádenná robotníčka. Má to ťažké, keď nie je žiadna práca.

Kvôli svojmu obmedzeniu nechodí Gagan Kumar do riadnej školy, no učí sa priamo v domove, ked býva. Najlepšie mu ide matematika. Napriek svojmu hendikepu rád tancuje. Keď vyrastie, chcel by sa stať lekárom, aby mohol pomáhať ľuďom.

Aby mohol Gagan Kumar v domove zostať, potrebuje finančnú pomoc. Kto mu pomôže?

 

 

Akash

Akash Chlapec, 16 rokov

Akash skoro vôbec nevidí ako jeho mladší brat Sagar a spolu bývajú v domove Nava Jeevana. Akash sa vzorne stará o Sagara. Ich ďalší brat a sestra sú zdraví. Pochádzajú z chudobnej rodiny.

Akash sa kvôli svojmu hendikepu učí priamo v domove.Po dokončení základnej školskej dochádzky pravdepodobne z domova odíde, čiže už asi len rok bude v programe. Najradšej má matematiku. Hoci jeho zrak je postihnutý, jeho sluch je o to citlivejší. Akash rád hrá na hudobných nástrojoch a túži sa stať muzikantom.

Akash potrebuje podporu, aby mohol v domove zostať. Kto mu pomôže?

 

Akkamahadevi

Akkamahadevi Dievča, 17 rokov

Akkamahadevi trpí na následky mozgovej obrny a diaplexu rovnako ako jej sestra. Spolu žijú a študujú priamo v domove. Ich mladšia sestra je zdravá. Akkamahadevi má problémy s učením, no nebráni jej to v tom, aby snívala, že sa stane učiteľkou. Najlepšie jej ide matematika.

Voľný čas Akkamahadevi rada trávi prácou s počítačom. V domove pomáha s upratovaním. Po dokončení základnej školskej dochádzky pravdepodobne z domova odíde, čiže už asi len rok bude v programe.

Akkamahadevi v domove dostáva rehabilitácie a fyzioterapie. Aby tam však mohla zostať, potrebuje finančnú pomoc.

 

Mahanthesh

Mahanthesh Chlapec, 15 rokov

Mahantesh postupne stratil svoj zrak. Pochádza z veľmi chudobnej rodiny. Keďže otec má problém s pečeňou a nie je zdravotne schopný pracovať, sama mama chodí pracovať ako nádenná robotníčka. Jeho brat má dieru na srdci a sestra, ktorá tiež žije v Mahanteshom v domove, je slepá. Majú ešte jednu sestru, ktorá sa už vydala.

Kvôli svojmu hendikepu študuje Mahantesh priamo v domove a učenie mu veľmi ide. Po dokončení základnej školskej dochádzky pravdepodobne z domova odíde, čiže už asi len rok bude v programe. Jeho najobľúbenejší predmet je anglický jazyk. Keď má Mahantesh čas, rád si zahrá kriket. Sníva o tom, že sa stane štátnym administratívnym pracovníkom.

Aby mohol Mahantesh zostať v domove, potrebuje finančnú pomoc. Kto mu podá pomocnú ruku?

 

Vinay Kumar K.

Vinay Kumar K. Chlapec, 15 rokov

Vinay Kumar je postihnutý skoliózou. Kvôli svojmu hendikepu býva v domove, kde sa zúčastňuje pravidelných rehabilitácií a fyzioterapií. Po dokončení základnej školskej dochádzky pravdepodobne z domova odíde, čiže už asi len rok bude v programe. Jeho rodičia sú chudobní, pracujú ako nádenní robotníci. Majú ešte dve deti, dcéru a syna.

Napriek svojmu hendikepu chodí do miestnej školy. Má však problémy s pamäťou a tak mu učenie príliš nejde, hoci sa veľmi snaží. Po škole si Vinay Kumar rád zahrá volejbal. Sníva o tom, že sa stane učiteľom výtvarnej výchovy.

Jeho rodičia mu nemôžu platiť pobyt v domove, hoci rehabilitácie a fyzioterapie potrebuje. Kto sa chce stať jeho dobrodincom?

Balraj

Balraj Chlapec, 10 rokov

Balraj sa rád učí. Jeho najobľúbenejším predmetom je miestny jazyk kannada. Keď má čas, rád si zahrá futbal. Ako väčšina chlapcov v jeho veku, aj on sa túži stať policajtom.

Bajraj má dve staršie sestry. Rodina je však chudobná, keďže ich rodičia pracujú len ako nádenní robotníci.

Kto pomôže Balrajovi v tom, aby mohol pokračovať v štúdiu?

detí na stranu
Spolu 14 detí - strana 1 / 2
1 2