Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Deti, ktoré hľadajú sponzora

27 detí
1 2
Pohlavie
Ročník
Vek od do
Fatima

Fatima Dievča, 15 rokov

Fatima je sirota. Spolu so svojim mladším bratom žijú v sirotinci. Doteraz žila u tety, no tá ju už 2 roky neposielali do školy. Namiesto toho ju posielala pracovať. Od tohto školského roku, keď prišla bývať do sirotinca, znova začala chodiť do školy.  Tým však, že do školy dlho nechodila, je v štúdiách veľmi slabá. Jej obľúbeným predmetom je matematika. Vo voľnom čase rada beháva.

Keď raz vyrastie, chcela by sa Fatima stať právničkou. Na to však, aby mohla v štúdiu pokračovať, potrebuje pomoc.

Supriya

Supriya Dievča, 20 rokov

Asi najviac zo všetkých detí v našom program potrebuje pomoc Supriya. Je to veľmi šikovná študentka. Práve ukončila bakalárske štúdium a nastúpila na 2-ročné magisterské štúdium, vedný odbor. Keďže jej otec rodinu opustil, mama zostala sama vychovávať dve študujúce deti. Z platu kuchárky však nezostáva financií na to, aby platila školné svojim deťom. Bola by veľká škoda, keby šikovná Supriya nemohla vo vzdelávaní pokračovať.

Supriya sa túži stať učiteľkou na vysokej škole. Kto jej pomôže ísť si za svojim snom a vyšším vzdelaním si zvýšiť šancu na lepší život?

Pramod

Pramod Chlapec, 14 rokov

Pramod sa veľmi dobre učí. V škole je veľmi aktívny. Jeho najobľúbenejším predmetom je angličtina. Jeho hobby je hranie kriketu.

Pramod má jedného brata. Ich otec pracuje ako traktorista. Mama je žena v domácnosti. Pramod jej pomáha s domácimi prácami.

Pramod sníva o tom, že sa jedného dňa stane vojakom. Aby však mohol vo svojich štúdiách pokračovať, potrebuje pomoc, keďže ich rodinný príjem je nízky. Kto mu pomôže?

Kumari Sangeetha

Kumari Sangeetha Dievča, 10 rokov

Hendikepovaná Kumari Sangeetha je tichej povahy. Trpí na následky mozgovej obrny a diaplexu. Spolu so svojou sestrou bývajú v domove Nava Jeevana. Ich rodičia sú smutní, že obe sestry sú od narodenia postihnuté.

Kumari Sangeetha študuje priamo v domove, keďže by bolo pre ňu náročné dochádzať do riadnej školy.Ťažko sa jej študuje, učenie jej príliš nejde. No napriek tomu by sa rada stala učiteľkou. Najradšej sa učí miestny jazyk kannada. Keď má čas, rada si zahrá volejbal.

Kumari Sangeetha v domove dostáva pravidelné rehabilitácie a špeciálnu starostlivosť. K tomu, aby tam mohla zostať, potrebuje pomoc.

Mudsar

Mudsar Chlapec, 12 rokov

Mudsar je zhovorčivý chlapec. Učí sa veľmi dobre. Najradšej má angličtinu. Jeho koníčkom je tancovanie. Rád pomáha iným. Jeho otec je nádenný robotník a mama je žena v domácnosti. Majú ešte ďalšieho syna a dcéru. Rodina je chudobná.

Mudsar sníva o tom, že sa stane vojakom. Kto mu pomôže ísť si za svojim snom?

Hemant

Hemant Chlapec, 11 rokov

Hemant je nielen dobrý hráč, ale sa tiež dobre učí. Je zhovorčivý a často vymýšľa. Jeho najobľúbenejším predmetom je angličtina. Vo voľnom čase si rád kreslí. Má veľmi rád svoju rodinu. Otec pracuje ako taxikár na rikše. Mama je žena v domácnosti. Hemant má tri sestry.

Jeho túžbou je stať sa policajtom. Po tom túži väčšina jeho spolužiakov, no je veľký predpoklad, že to časom zmení. Kto mu pomôže, aby mohol pokračovať vo vzdelávaní?

Shreya

Shreya Dievča, 12 rokov

Shreya je zhovorčivá, nápomocná a priateľská. Je priemerná žiačka. Jej obľúbeným predmetom je jazyk hindi. Má dve sestry. Obaja rodičia pracujú ako nádenní robotníci, čiže rodinný príjem je nízky a nepostačuje na pokrytie nákladov na vzdelávanie detí.

Shreya sa túži stať učiteľkou. Aby však mohla vo vzdelávaní pokračovať, potrebuje pomoc. Kto jej pomôže?

 

Ambika

Ambika Dievča, 18 rokov

Ambika trpí na následky mozgovej obrny a pravej hemiplégie. Má problémy s chodením, no pomaly sa snaží chodiť. Pochádza z chudobnej rodiny. Má ešte dvoch bratov.

Býva v domove Nava Jeevana, kde sa učí zvládať svoje bežné každodenné aktivity. Keď má čas, rada vyrába náhrdelníky. Jedného dňa sa túži stať učiteľkou.

Ambika potrebuje pomoc, aby mohla zostať bývať v domove, kde podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Kto jej chce pomôcť?

Amurtha

Amurtha Dievča, 19 rokov

Amurtha trpí na následky mozgovej obrny a ataxie. Má miernu mentálnu retardáciu. Učenie jej ide slabo, no svoje každodenné aktivity zvláda. Práve v domove, kde býva a študuje, sa učí postarať sa o seba.

Amurtha má jedného brata a jednu sestru. Jej rodičia sa o ňu boja.

Pre Amurthu je pobyt v domove veľmi dôležitý, keďže sa tam učí byť samostatná a zároveň tam podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Aby tam však mohla zostať, potrebuje pomoc.

Sharamma

Sharamma Dievča, 15 rokov

Sharamma má vrodené deformácie pravého lakťu a kolena. S rukou skoro vôbec nevie hýbať a nemá žiadnu koordináciu. Napriek tomu má veľkú vôľu chodiť. Často padá, no nevzdáva sa.

Býva aj študuje v domove Nava Jeevana. Pravidelne tam podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Zároveň sa učí zvládať svoje každodenné aktivity. Jej koníček je futbal.

K tomu, aby mohla Sharamma zostať bývať v domove, potrebuje pomoc. Kto jej otvorí svoje srdce?

Joythiamma

Joythiamma Dievča, 21 rokov

Joythiamma mala 12 rokov, keď úplne stratila zrak. Jej mama stratila zrak počas svojho druhého pôrodu. Jej otec trpí na následky mŕtvice. Rodičia nie sú schopní pracovať kvôli svojim zdravotným obmedzeniam. Sú veľmi chudobní, kvôli čomu vzniká medzi rodičmi napätie.

Joythiamma sa v domove, kde býva, učí Braillovo písmo. Učenie však nie je pre ňu ľahké. Svoj voľný čas rada trávi ručnými prácami. Sníva o tom, že sa stane učiteľkou.

Joythiamma potrebuje finančnú pomoc, aby mohla zostať v domove. Kto jej otvorí svoje srdce?

Ramya

Ramya Dievča, 16 rokov

Ramya je slepá ako aj jej brat Mahanthesh. Ich otec má problém s pečeňou a nie je zdravotne schopný pracovať, iba mama chodí pracovať ako nádenná robotníčka. Ich ďalší brat má dieru na srdci. Ešte majú jednu zdravú sestru.

Kvôli svojmu hendikepu sa Ramya učí priamo v domove, kde býva so svojim bratom Mahantheshom. Učenie jej však ide veľmi slabo. Napriek tomu sa túži stať učiteľkou. Vo voľnom čase si Ramya rada spieva.

Možno už len rok bude Ramya bývať v domove, keďže končí základnú školu. Aby tam však mohla bývať, potrebuje pomoc.

 

detí na stranu
Spolu 27 detí - strana 1 / 3
1 2