Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Deti, ktoré hľadajú sponzora

47 detí
1 2
Pohlavie
Ročník
Vek od do
Vikas

Vikas Chlapec, 13 rokov

Vikas je skôr tichý chlapec. Doma pomáha mame s rôznymi prácami. Má jedného brata. Ich rodičia pracujú ako nádenní robotníci, čiže rodinný príjem je nepostačujúci a neistý.

Vikas rád vo voľnom čase hrá futbal. V škole obľubuje hodiny miestneho jazyka kannada. Chcel by sa stať lekárom, aby mohol liečiť ľudí. Aby však mohol v štúdiu pokračovať, potrebuje pomoc. Kto mu chce podať pomocnú ruku?

 

Pramod

Pramod Chlapec, 14 rokov

Pramod sa veľmi dobre učí. V škole je veľmi aktívny. Jeho najobľúbenejším predmetom je angličtina. Jeho hobby je hranie kriketu.

Pramod má jedného brata. Ich otec pracuje ako traktorista. Mama je žena v domácnosti. Pramod jej pomáha s domácimi prácami.

Pramod sníva o tom, že sa jedného dňa stane vojakom. Aby však mohol vo svojich štúdiách pokračovať, potrebuje pomoc, keďže ich rodinný príjem je nízky. Kto mu pomôže?

Vidyashree

Vidyashree Dievča, 14 rokov

Vidyashree je najstaršia z piatich dievčat a tak sa obáva, že ju otec zoberie zo školy a pošle pracovať. Otec je šofér a mama je žena v domácnosti, keďže má malé deti.

Vidyashree je priateľská a veľmi dobre sa učí. Obľubuje štúdium spoločenských vied. Ak by jej bolo umožnené študovať, veľmi rada by sa stala lekárkou a liečila ľudí. Kto jej v tom pomôže?

Karthik

Karthik Chlapec, 9 rokov

Karthik má zdeformovanú nohu kvôli uštipnutiu hadom. Je to aktívne a múdre dieťa. Veľa rozpráva. Jeho rodičia sú chudobní, pracujú ako nádenní robotníci. Karthik má ešte dvoch bratov.

Karthik sa rád učí angličtinu. Keď má voľný čas, obľubuje hrávať volejbal. Jeho snom je stať sa policajtom.

Karthik nielen žije, ale sa aj vzdeláva v domove Nava Jeevana. Nato, aby tam mohol naďalej bývať, keďže domov stratil veľkého sponzora, potrebuje Karthik finančnú pomoc. Kto mu chce pomôcť?

 

Kumari Sangeetha

Kumari Sangeetha Dievča, 9 rokov

Hendikepovaná Kumari Sangeetha je tichej povahy. Trpí na následky mozgovej obrny a diaplexu. Spolu so svojou sestrou bývajú v domove Nava Jeevana. Ich rodičia sú smutní, že obe sestry sú od narodenia postihnuté.

Kumari Sangeetha študuje priamo v domove, keďže by bolo pre ňu náročné dochádzať do riadnej školy.Ťažko sa jej študuje, učenie jej príliš nejde. No napriek tomu by sa rada stala učiteľkou. Najradšej sa učí miestny jazyk kannada. Keď má čas, rada si zahrá volejbal.

Kumari Sangeetha v domove dostáva pravidelné rehabilitácie a špeciálnu starostlivosť. K tomu, aby tam mohla zostať, potrebuje pomoc.

Bhimanna

Bhimanna Chlapec, 11 rokov

Bhimanna je milý chlapec. Trpí na následky mozgovej obrny a diaplexu. Jeho otec je alkoholik a nestará sa o rodinu. Jeho mama pracuje ako nádenná robotníčka a tak zabezpečuje rodinu. Rodinný príjem je však veľmi nízky.

Bhimanna sa kvôli svojmu hendikepu učí v domove Nava Jeevana, v ktorom býva. Najradšej má miestny jazyk kannada. Vo voľnom čase si rád zahrá kriket. Keď vyrastie, chcel by sa stať učiteľom.

Aby mohol Bhimanna zostať bývať v domove, potrebuje pomoc. Kto túži byť jeho dobrodincom?

Ambika

Ambika Dievča, 18 rokov

Ambika trpí na následky mozgovej obrny a pravej hemiplégie. Má problémy s chodením, no pomaly sa snaží chodiť. Pochádza z chudobnej rodiny. Má ešte dvoch bratov.

Býva v domove Nava Jeevana, kde sa učí zvládať svoje bežné každodenné aktivity. Keď má čas, rada vyrába náhrdelníky. Jedného dňa sa túži stať učiteľkou.

Ambika potrebuje pomoc, aby mohla zostať bývať v domove, kde podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Kto jej chce pomôcť?

Amurtha

Amurtha Dievča, 18 rokov

Amurtha trpí na následky mozgovej obrny a ataxie. Má miernu mentálnu retardáciu. Učenie jej ide slabo, no svoje každodenné aktivity zvláda. Práve v domove, kde býva a študuje, sa učí postarať sa o seba.

Amurtha má jedného brata a jednu sestru. Jej rodičia sa o ňu boja.

Pre Amurthu je pobyt v domove veľmi dôležitý, keďže sa tam učí byť samostatná a zároveň tam podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Aby tam však mohla zostať, potrebuje pomoc.

Dhanavathi

Dhanavathi Dievča, 15 rokov

Dhanavathi  trpí na následky mozgovej obrny a ataxie. Keďže je mentálne retardovaná, jej chápanie je veľmi slabé. Je polosirota, jej otec zomrel. Jej mama je chorá a tak sa o rodinu stará starší Dhanavathin brat. Majú ešte dvoch ďalších súrodencov.

Dhanavathi sa učí priamo v domove, kde býva. Učí sa postarať sa o seba. Vo voľnom čase rada hráva futbal. Napriek všetkým svojim hendikepom sa túži stať učiteľkou.

Dhanavathi v domove podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Je teda pre ňu dôležité, aby tam mohla zostať. Kto jej chce finančne pomôcť k tomu, aby mohla v domove zostať?

 

Sharamma

Sharamma Dievča, 14 rokov

Sharamma má vrodené deformácie pravého lakťu a kolena. S rukou skoro vôbec nevie hýbať a nemá žiadnu koordináciu. Napriek tomu má veľkú vôľu chodiť. Často padá, no nevzdáva sa.

Býva aj študuje v domove Nava Jeevana. Pravidelne tam podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Zároveň sa učí zvládať svoje každodenné aktivity. Jej koníček je futbal.

K tomu, aby mohla Sharamma zostať bývať v domove, potrebuje pomoc. Kto jej otvorí svoje srdce?

S. Niranjan

S. Niranjan Chlapec, 17 rokov

Niranjan je slepý. Napriek tomu tento rok maturuje. Jeho najobľúbenejším predmetom sú politické vedy. Túži sa stať učiteľom. Je schopný sa o seba postarať. Jeho rodičia sú príbuzní, možno aj preto sa aj mladší brat Niranjana narodil slepý. Ešte majú jedného brata, ktorý vidí. Niranjan rád počúva hudbu, je to jeho koníček.

Keďže Niranjan už maturuje, možno je toto jeho posledný rok v domove, kde býva. Napriek tomu potrebuje pomoc, aby mohol v domove zostať a doštudovať. Kto mu pomôže?

Gangamma

Gangamma Dievča, 16 rokov

Gangamma je slepá a chodí o paličke. Napriek tomu je veľmi aktívna a zhovorčivá. Jej mama bola devadasi. Jej otec je teda neznámy. Gangamma nikdy nepocítila otcovskú lásku. Mama už zomrela. Gangamma má jedného brata, ktorý sa živý ako nádenný robotník. Sestru navštevuje. Ešte majú jednu sestru, ktorá sa už vydala.

Gangamma sa v domove, kde býva, uči Braillovo písmo. Učenie jej však veľmi nejde. Vo voľnom čase rada hráva volejbal. Keď vyrastie, chcela by byť učiteľka.

Na to, aby Gangamma mohla zostať v domove, kde sa jej dostáva špeciálnej starostlivosti, potrebuje dobrodinca. Kto jej chce pomôcť?

detí na stranu
Spolu 47 detí - strana 1 / 4
1 2