Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Venkatesh

Volám sa Venkatesh a pochádzam z dediny zvanej Sangapoor. Do školy som začal chodiť u nás na dedine, kde vyučovanie prebiehalo v našom štátnom jazyku kannada. Vychodil som tam prvých 7 ročníkov. Po škole som chodieval pásť kravy. V škole sme sa neučili po anglicky a tak som nevedel po anglicky nič. Uvedomoval som si však dôležitosť znalosti anglického jazyka, keďže anglický jazyk je druhým oficiálnym jazykom v Indii a každý, kto vie po anglicky má omnoho väčšie šance na úspech a na získanie lepšieho a lepšie plateného zamestnania. Aj z tohto dôvodu som veľmi túžil naučiť sa hovoriť po anglicky, a tak som hľadal možnosti, ako to uskutočniť. Dozvedel som sa o škole Loyola, kde je vyučovacím jazykom anglický jazyk a prihlásil som sa do nej. Veľmi som sa potešil, keď ma na školu prijali. Začiatok však bol veľmi náročný, no učitelia aj pátri ma povzbudzovali a podporovali a tak som sa celkom rýchlo naučil po anglicky. Na koncoročných skúškach v ôsmom a deviatom ročníku som získal dobré výsledky. Na konci desiateho ročníka som získal 62%, čo bol veľký úspech v porovnaní s dobou, kedy som pásol kravy a byvolov.

Keď som chodil do štátnej školy, nikto nerozvíjal moje talenty a mal som len malú šancu na uplatnenie sa, no tu, v škole Loyola, či už učitelia alebo pátri, postupne objavili a rozvíjali moje talenty. Vďaka individuálnemu prístupu som si uvedomil, že som dosť talentovaný. Taktiež som sa naučil množstvo nových vecí. Často som sa zapájal do športových a kultúrnych aktivít. Teraz môžem hrdo povedať, že viem robiť veľa vecí.

Keďže škola Loyola je naozaj kvalitnou vzdelávacou inštitúciou, preto som sa rozhodol, že budem pokračovať vo svojom štúdiu práve na tejto škole a tak som tu začal chodiť do univerzitnej prípravky. Moji rodičia, hoci sú negramotní, pochopili dôležitosť vzdelávania a podporujú ma. Pracujú veľmi veľa, aby mohli aspoň z časti prispievať na moje štúdium.

Mojim snom je stať sa lekárom a liečiť ľudí na vidieku, a tým pomáhať chudobným ľuďom. Viem, že aby som to dosiahol, musím sa veľa učiť a tvrdo na sebe pracovať. Robím všetko preto, aby sa mi jedného dňa podarilo splniť si svoj sen.

Na škole mám veľa kamarátov, s ktorými trávim veľa času. Aj naši učitelia sú priateľskí a veľmi nám pomáhajú, aby sa nám jedného dňa podarilo v živote presadiť. Viem, že keďže pochádzam z chudobných pomerov, budem sa musieť snažiť oveľa viac, aby som v živote uspel. No som pripravený urobiť všetko pre to, aby som ostatným chudobným deťom ukázal, že to nie je nemožné a že aj chudobní ľudia majú šancu sa v živote vypracovať a uspieť.

Nikdy nezabudnem, ako veľmi mi táto škola pomohla a čo všetko mi do života dala. Som vďačný tým, ktorí mi pomohli, aj mojim rodičom, že ma podporovali, a samozrejme aj učiteľom a pátrom, ktorí nám vzdelanie sprostredkovali. Modlím sa za to, aby táto škola pomohla mnohým ďalším chudobným deťom splniť si svoje sny.