Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Učenie v materskej škole a doučovanie

Práca v materskej škole je snom mnohých žien, ale aj mužov. Prináša kopec radosti a pocitu zadosťučinenia z toho, že rozvíjate malé detičky. Aj my Vám ponúkame možnosť venovať sa menším deťom z najnižšej kasty v Indii – z kasty nedotknuteľných. Môžete ich učiť angličtinu a robiť s nimi rôzne hravé aktivity počas dňa a počas popoludnia môžete pomáhať školákom s ich domácimi úlohami a doučovať ich. Na túto pozíciu nevyžadujeme žiadnu špecializáciu. Práca s týmito deťmi Vám poskytne neopakovateľnú skúsenosť a radosť z toho, ako veľmi sa dotknete ich životov (napríklad tým, že im v útlom veku pootvoríte dvere do anglicky hovoriaceho sveta).

Je pravda, že pedagogické metódy sa v Indii nezmenili celé dlhé desaťročia, platí to i pre predškolskú pedagogiku. Vy však budete môcť využiť rôzne inovatívne metódy, pomôcky a postupy. K dispozícii Vám bude miestny učiteľ ako Váš konzultant, ktorý Vám okrem iného môže pomôcť získať dôveru v novej pozícii. Naše rady , pomoc a podpora Vám budú vždy k dispozícii.

Miesto

Mestečko Manvi, Karnataka, India

Mestečko Manvi sa nachádza v okrese Raichur na severe juho-indického štátu Karnataka. Je jedným z najzaostalejších okresov v štáte. V oblasti žije veľmi veľa príslušníkov kasty nedotknuteľných, ktorí sú diskriminovaní a marginalizovaní. Miera nezamestnanosti je veľmi vysoká a väčšina ľudí je negramotná. Miestni obyvatelia spravidla pracujú ako nádenní robotníci.

V Manvi môžete učiť v materskej škole sv. Františka Xaverského deti od troch rokov. Deti, ktoré môžete doučovať chodia do školy Loyola a do školy sv. Františka Xaverského. Školy sa nachádzajú v tom istom objekte ako spomínaná materská škola. V objekte sa taktiež nachádza internát, v ktorom býva vyše 400 detí. Na školách aj v materskej škole je vyučovacím jazykom angličtina.

Čas

Ako dobrovoľník môžete učiť len v materskej škole, ale v prípade záujmu môžete doučovať počas popoludnia starších žiakov, prípadne organizovať voľný čas internátnym deťom (tie majú napríklad vo veľkej obľube rôzne ručné práce). Medze sa Vám klásť nebudú, Vaše nápady s radosťou prijmeme. Ako dobrovoľník v materskej škole môžete pôsobiť jeden týždeň a dlhšie.

21.jpg img_6968.jpg 18.jpg 16.jpg 15.jpg 13.jpg 12.jpg 8.jpg 6.jpg 5.jpg