Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Učenie iného predmetu

Ponúkame Vám možnosť učiť ktorýkoľvek predmet nachádzajúci sa v učebných osnovách niektorej zo súkromných škôl, s ktorými spolupracujeme. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte a my Vám obratom oznámime, či u nás ako dobrovoľník môžete nájsť uplatnenie.

Vaši budúci žiaci pochádzajú z tej najnižšej kasty v Indii, z kasty nedotknuteľných. Do štátnych škôl väčšina z nich nikdy nechodila, pretože museli od útleho veku pracovať. Ďalší zo štátnych škôl odišli kvôli obrovskej diskriminácii a šikane. Vzdelávanie v súkromných školách vedených jezuitmi je preto pre nich obrovskou šancou a jediným riešením ich nespravodlivej situácie.

Ako sami zistíte, v Indii patrí dodnes medzi bežné učebné metódy memorovanie. Tým pádom sa logické myslenie detí príliš nerozvíja. Práve Vy to ale môžete zmeniť a svojimi netradičnými metódami, inovatívnymi postupmi a neobvyklými pomôckami im môžete poodhaliť tajomstvá a krásy rôznych vedných odborov. Učenie hrou privítame s nadšením nielen my, ale hlavne Vaši budúci žiaci. Táto skúsenosť Vám umožní tešiť sa z toho, ako neopísateľne ovplyvníte životy miestnych detí a v konečnom dôsledku aj celej komunity.

Pripravte sa prosím na skromné podmienky a základné vybavenie v triedach. S Vašimi žiakmi budete ale môcť využívať fyzikálne a chemické laboratóriá, počítačovú miestnosť, knižnicu. Taktiež môžete počítať s tým, že Vám bude neustále k dispozícii osobný konzultant – miestny učiteľ, ktorý Vás s radosťou bude sprevádzať pri pedagogickom raste. Spoľahnúť sa budete môcť i na naše rady, pomoc, podporu a v neposlednom rade i pochopenie. Nezabudnite - budeme tu stále pre Vás!

Miesto

Mestečko Manvi, Karnataka, India

Mestečko Manvi sa nachádza v okrese Raichur na severe juho-indického štátu Karnataka. Je jedným z najzaostalejších okresov v štáte. V oblasti žije veľmi veľa príslušníkov kasty nedotknuteľných, ktorí sú diskriminovaní a marginalizovaní. Miera nezamestnanosti je veľmi vysoká a väčšina ľudí je negramotná. Miestni obyvatelia spravidla pracujú ako nádenní robotníci.

V Manvi môžete učiť na viacerých stupňoch počnúc základnou a strednou školou Loyola a školou sv. Františka Xaverského (prvý až desiaty ročník), ako aj na univerzitnej prípravke Loyola, alebo na vysokej škole Loyola. Všetky školy sa nachádzajú v jednom objekte spolu s internátom pre vyše 400 detí. Školy dávajú svojim žiakom obrovskú devízu aj tým, že ich vyučovacím jazykom je angličtina.

Čas

Ako dobrovoľník môžete učiť na polovičný aj na plný úväzok. V prípade záujmu môžete Vaše popoludnia tráviť organizovaním voľnočasových aktivít pre internátne deti, taktiež ich doučovaním , či pomáhaním s domácimi úlohami.

Účasť na tomto projekte je možná na jeden mesiac i dlhšie. Počas tejto doby sa budete môcť okrem iného bližšie oboznámiť s indickou kultúrou a lepšie porozumieť fungovaniu indickej spoločnosti.

Špecifická požiadavka

  • maturita alebo dosiahnuté vyššie vzdelanie z predmetu, o učenie ktorého máte záujem
  • pokročilá znalosť angličtiny (aj odborná terminológia potrebná k výučbe)
pan_bib-1.jpg pan_bib-5.jpg 9.jpg 8.jpg 7.jpg 6.jpg 5.jpg 12.jpg