Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Lekár v Pannure

Každý lekár môže nepredstaviteľne ovplyvniť životy ľudí. Ak sa rozhodnete pôsobiť ako dobrovoľník v Indii, svoje poslanie budete vykonávať v odľahlej zaostalej oblasti, kde nie je zdravotná starostlivosť bežne dostupná. Ľudia, s ktorými budete prichádzať do styku, sú príliš chudobní na to, aby si mohli dovoliť hoci aj základnú zdravotnú starostlivosť, nehovoriac o tom, že žiadne zdravotné poistenie nemajú. Vaši pacienti si budú nesmierne vážiť Vašu pomoc, keďže väčšina z nich z už načrtnutých dôvodov nikdy nenavštívila lekára.

Naša partnerská organizácia, indickí jezuiti, sa venujú ľuďom z kasty nedotknuteľných, čo je tá najnižšia kasta v Indii, ktorej príslušníci sú žiaľ aj v 21. storočí diskriminovaní a marginalizovaní s minimálnou dostupnosťou zdravotnej starostlivosti. Vaša pomoc je preto veľmi vítaná, potrebná a v konečnom dôsledku neoceniteľná.

Miesto: dedina Jagir Pannur, okres Raichur, štát Karnataka, India

Jezuiti v Jagir Pannure otvorili zdravotné stredisko, ktoré vedú rehoľné sestry. Chýba im ale dostatočne kvalifikovaný personál. Dokonca nemajú prostriedky na to, aby si mohli dovoliť zaplatiť lekára. Vaša prítomnosť a práca teda naozaj nájdu svoje opodstatnenie.

Čas

V tomto projekte môžete ako dobrovoľník participovať už na dobu jedného týždňa a samozrejme i dlhšie. Pobyt medzi týmito chudobnými ľuďmi a práca s nimi nielen nesmierne pomôže jednotlivcom a miestnej komunite, ale aj Vám otvorí nečakané obzory. Poskytne Vám okrem satisfakcie pri pohľade na vďačných pacientov aj neoceniteľnú skúsenosť z lekárskej praxe v rozvojovej krajine. Taktiež dostanete možnosť bližšie nahliadnuť a oboznámiť sa s indickou kultúrou a s pre nás netradičným spôsobom života.

Špecifická požiadavka

  • ukončené štúdium medicíny, ktoré treba preukázať diplomom
  • znalosť angličtiny (miestna zdravotná sestra prekladá z lokálneho jazyku kannada do angličtiny)
p5240294.jpg p5240293.jpg p5240292.jpg p1000581.jpg p5240290.jpg p1000564.jpg p1000556.jpg p1000540.jpg mobilna-klinika.jpg p1000552.jpg mobilna-klinika-8.jpg mobilna-klinika-7.jpg mobilna-klinika-6.jpg mobilna-klinika-5.jpg mobilna-klinika-3.jpg mobilna-klinika-4.jpg