Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Deti, ktoré hľadajú sponzora

19 detí
1 2
Pohlavie
Ročník
Vek od do
Poornima

Poornima Dievča, 11 rokov

Poornima pochádza z veľmi chudobnej rodiny. Rodičia chodia za prácou na rôzne miesta, kde pracujú ako nádenní robotníci na stavbách, čiže ich príjem je nízky. Rodičia však chcú, aby sa ich deťom dostalo dobrého vzdelania a mohli tak v živote uspieť. Poornima býva na internáte. Má jedného brata.

Najobľúbenejším školským predmetom Poornimy je anglický jazyk. Voľný čas si rada vypĺňa tancom. Jedného dňa by sa rada stala vojačkou. Kto jej pomôže v naplnení jej sna?

Ambika

Ambika Dievča, 20 rokov

Ambika trpí na následky mozgovej obrny a pravej hemiplégie. Má problémy s chodením, no pomaly sa snaží chodiť. Pochádza z chudobnej rodiny. Má ešte dvoch bratov.

Býva v domove Nava Jeevana, kde sa učí zvládať svoje bežné každodenné aktivity. Keď má čas, rada vyrába náhrdelníky. Jedného dňa sa túži stať učiteľkou.

Ambika potrebuje pomoc, aby mohla zostať bývať v domove, kde podstupuje rehabilitácie a fyzioterapie. Kto jej chce pomôcť?

Lavanya

Lavanya Dievča, 8 rokov

Lavanya potrebuje trochu dlhší čas na učenie. Jej najobľúbenejším predmetom je angličtina. Jej koníčkami sú spev a tancovanie. Má jedného brata a jednu sestru, ktorí študujú v rovnakej škole. Ich rodičia pracujú ako nádenní robotníci, ich príjem je teda neistý a nízky.

Lavanya býva na internáte. Keď vyrastie, chcela by sa stať učiteľkou, aby mohla vzdelávať iné deti. Kto jej chcete pomôcť v ceste za jej snom?

Pratik Pradeep

Pratik Pradeep Chlapec, 7 rokov

Pratik dosahuje v škole veľmi dobré výsledky. Je múdry a dosť aktívny. Jeho rodina je žiaľ chudobná. Obaja rodičia ťažko pracujú ako nádenní robotníci. Ich príjem je však nepostačujúci. Nestačí na vzdelávanie ich detí. Rodina žije so starou mamou, ktorá je dosť chorľavá, čiže ešte aj jej zdravotné výdavky musia hradiť. Pratik má jedného brata.

Pratik sa najradšej učí angličtinu. Vo voľnom čase si rád kreslí. Keď vyrastie, rád by sa stal policajtom. Kto mu pomôže ísť si za svojim snom a pokračovať vo vzdelávaní?

Shravani

Shravani Dievča, 6 rokov

Shravani je inteligentné dievča. Je energická a zanietená. Ako novorodenca ju matka opustila v pôrodnici. Preto bola Shravani adoptovaná. Rodina má ešte tri dcéry a jedného syna. Jedna z ich dcér nie je vydatá, aby sa mohla starať o Shravani.

Otec sa snaží rodinu uživiť ako nádenný robotník a mama pracuje v lekárni.

Shravani sa najradšej učí matematiku. Keď má čas, rada si kreslí. Ako mnohí jej kamaráti v jej veku, aj ona rozmýšla nad tým, že sa stane policajtkou.

Kto pomôže Shravani v tom, aby mohla študovať a mať tak raz lepší život?

Mallikarjun Prakash

Mallikarjun Prakash Chlapec, 7 rokov

Mallikarjun je polosirota. Jeho otec zomrel a mama s ním zostala sama. Pracuje ako slúžka, aby mohla uživiť seba a syna, no má to veľmi zložité a častokrát nemá dosť peňazí ani na jedlo. Chápe však dôležitosť vzdelávania a tak svojho syna v štúdiu podporuje. Mallikarjun súrodencov nemá. Je úprimný, zanietený a veľmi energický chlapec.

Mallikarjun sa rád učí angličtinu a vo voľnom čase si rád kreslí. Chcel by sa stať vojakom, čím by mal istú prácu a mohol by tak potom finančne podporovať svoju mamu. Pomôžete mu ísť si za svojim snom?

Manas S

Manas S Dievča, 7 rokov

Manas je veľmi šikovná žiačka. Učitelia ju majú veľmi radi. Najradšej sa učí angličtinu. Vo voľno čase sa venuje tancu. Má jedného brata a jednu sestru. Z rodiny zarába len otec, ktorý pracuje ako predavač. Príjem rodiny je teda dosť nízky. Mama je žena v domácnosti.

Manas sníva o tom, že sa jedného dňa stane policajtkou. Takýto sen má veľa jej spolužiakov, čiže je šanca, že kým vyrastie, ešte to veľakrát zmení. Na to, aby však mohla vo vzdelávaní pokračovať, potrebuje pomoc. Kto jej pomôže?

Shravankumar L

Shravankumar L Chlapec, 8 rokov

Shravankumar je usilovný žiak. Je veľmi aktívny a zhovorčivý. V škole má najradšej matematiku. Jeho koníčkom je indická hra kho-kho. Má jednu mladšiu sestru. Ich mama je žena v domácnosti. Otec sa snaží uživiť rodinu ako opravár áut. Finančná situácia rodiny je však mizivá.

Shravankumar by chcel byť jedného dňa policajtom. Rovnako zmýšľa väčšina chlapcov v jeho veku. Keď bude môcť študovať, budeme môcť sledovať, čím sa jedného dňa nakoniec stane. Kto mu pomôže na ceste za lepším životom?

Anitha

Anitha Dievča, 11 rokov

Anitha aj jej brat Basava majú fyzický hendikep. Obaja sú odkázaný na invalidný vozík. Majú ešte jednu sestru. Tá je zdravá. Anitha sú aj s bratom v domove Nava Jeevana, kde sa im dostáva potrebnej zdravotnej starostlivosti a fyzioterapií.

Ich otec je roľník a mama je nádenná robotníčka. Rodinný príjem je nízky a nestačí pokrývať zvýšené zdravotné náklady rodiny.

Anitha sa rada hrá s kockami. Učenie jej ešte príliš nejde, no rada by sa stala učiteľkou, keď vyrastie. Kto jej chcete pomôcť na ceste za lepším životom?

Areef

Areef Chlapec, 10 rokov

Areef sa narodil so zadným rázštepom stavca. Od bedier dole je necitlivý. Je pripútaný na invalidný vozík. Napriek tomu sa neustále usmieva.

Areef má jedného brata a jednu sestru. Ich otec je krajčír a mama kuchárka. Snažia sa dobre o svoju rodinu postarať, no ich platy sú nedostatočné. Nedokážu svojmu hendikepovanému synovi zabezpečiť potrebnú zdravotnú starostlivosť a vzdelávanie. V domove Nava Jeevana sa Areefovi dostáva všetkej špeciálnej zdravotnej starostlivosti, ktorú potrebuje.

Areef sa rád hrá s loptou. Hoci so štúdiom ešte len začal, sníva o tom, že sa stane lekárom. Pomôžete mu v kráčaní za svojim snom?

Hema

Hema Dievča, 9 rokov

Hema trpí na následky mozgovej obrny. Jej mama zomrela a tak ju vychováva otec s nevlastnu matkou. Hema je lenivá a nechce sa jej príliš cvičiť, čo by mala, aby sa jej zlepšila pohyblivosť. Napriek tomu veľmi rada rozpráva.

Hema súrodencov nemá. Jej otec pracuje ako nádenný robotník a nevlastná matka sa stará o domácnosť. Hema rada hrá loptové hry. Najradšej sa učí miestny jazyk kannada. Keď vyrastie, chcela by sa stať učiteľkou. Pomôžete jej?

Kishor

Kishor Chlapec, 11 rokov

Kishor býva aj so svojim bratom v domove Nava Jeevana. Kishor trpí následkami detskej obrny. Je veľmi aktívny a výmyselný. Učenie mu však veľmi nejde. Chlapci majú mladšiu sestru, ktorá je zdravá. Ich otec pracuje na čerpacej stanici a mama je krajčírka.

Kishor rád hráva stolný tenis. V domove pomáha so zametaním. Sníva o tom, že keď vyrastie, stane sa lekárom. Aby však mohol zotrvať v domove Nava Jeevana a zlepšiť si zdravotný stav tak, aby dokázal normálne fungovať, potrebuje pomoc.

detí na stranu
Spolu 19 detí - strana 1 / 2
1 2