Novy Gety Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec bibendum consequat purus quis dictum. Curabitur nulla dolor, auctor ultrices elementum sed, blandit nec tellus.

Prečo platiť?

Prečo mám platiť za to, že chcem pracovať ako dobrovoľník?

Občianske združenie Cesta domov je nezisková organizácia, ktorá sa snaží udržať svoje náklady a poplatky čo najnižšie. Snažíme sa Vaše peniaze použiť tak účinne a efektívne, ako sa len dá. Napriek tomu vieme, že viacerým dobrovoľníkom sa nepodarí zohnať peniaze na to, aby si dobrovoľnícky pobyt mohli zaplatiť.

Možno sa pýtate, že prečo by ste mali platiť za to, že môžete niekde zadarmo pracovať. Dobrovoľnícka práca v zahraničí, aby bola účinná a naozaj pomohla, si vyžaduje dobrú prípravu a školenie ešte pred vycestovaním. Dobrovoľníci v zahraničí potrebujú ubytovanie, stravu, cestovné a zdravotné poistenie, dopravu do projektu, kde budú pracovať, orientačné stretnutie na mieste, koordinátora, ktorý im bude k dispozícii v prípade problémov, atď...

Občianske združenie Cesta domov sprostredkováva dobrovoľníctvo v chudobných oblastiach, v ktorých tí, ktorým je pomoc dobrovoľníkov poskytovaná, nemajú finančné prostriedky na to, aby za poskytnutú pomoc platili.